«Վրաստանում քաղաքականությունը չպետք է ֆինանսավորվի երկրից դուրս». Կոբախիձե
Վրաստանում քաղաքականությունը չպետք է ֆինանսավորվի երկրից դուրս, և հենց սա է ծառայում խորհրդարանում նախաձեռնված օրենքների նախագծերի փաթեթը, այս մասին հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն՝ պատասխանելով «Գրանտենսների մասին» Վրաստանի օրենքում փոփոխություններ կատարելու վերաբերյալ հարցին։
Վարչապետին հարց է տրվել օրենսդրական նախաձեռնության վերաբերյալ, որի համաձայն «Քրեական օրենսգրքում» ավելացվում է նոր հոդված՝ «Սահմանադրական կարգի դեմ ծայրահեղականություն» վերնագրով։ Նշված գործողությունը կհանգեցնի տուգանքի, մինչև 600 ժամ հասարակական աշխատանքների կամ մինչև երեք տարի ժամկետով ազատազրկման։
Ինչպես նշել է կառավարության ղեկավարը, կարևոր և անհրաժեշտ էր շատ բաներ պարզաբանել։
«Որոշ մարդիկ փորձում են գտնել գործող օրենսդրության մեջ սողանցքներ և այդպիսով ֆինանսավորել Վրաստանում քաղաքական գործընթացները։ Իհարկե, Վրաստանում քաղաքականությունը չպետք է ֆինանսավորվի երկրից դուրս, և հենց սա է ծառայում խորհրդարանում նախաձեռնված և Վրաստանի խորհրդարանի կողմից ընդունվող օրենքների նախագծերի փաթեթը», – ասել է Իրակլի Կոբախիձեն։